Celkový design a výkon

Interiér Toyoty Avensis by se dal označit spíše jako konzervativní.


Nepřekvapí vás různými designovými výstřelky, ale spíše nadchne svou nadčasovostí. Palubní deska je krásně čitelná a to i při přímém slunečním svitu. Takže ať jedete kamkoli, je na ni dobře vidět. Trojramenný volant nádherně padne do rukou. Máte pocit, jako by byl stvořen přímo pro vás.

O pohon Toyoty Avensis se stará benzinový čtyřválec o zdvihovém objemu 1798cc, který dává nejvyšší výkon 145 koní při 6400 ot/min a krouticí moment 180 N. m. při 4000 ot/min. Motor je velmi příjemným překvapením a majitelé s ním budou zcela jistě spokojeni. Poskytuje Avensisu dobrou dynamiku a jeho spotřeba je celkem ucházející.

Toyota Avensis - jízda městem

Toyota Avensis – jízda městem

Poháněná náprava je standardně přední a v nabídce pohonných jednotek chybí motor s automatickou převodovkou. Ta manuální je ale velmi přesná. Jízdní vlastnosti jsou zaměřeny převážně na komfort, takže vás nerozhodí ani hrbolatá cesta plná výmolů. Interiér je krásně odhlučněn, takže tento model je určen právě pro dlouhé cesty za prací nebo zábavou.

Toyota Avensis je velmi svižná, auto se dá spolehlivě a rychle rozjet, když si to situace žádá. Při jízdě je auto stabilní za jakéhokoli počasí a jeho chování je naprosto čitelné a předvídatelné, což je vynikající vlastnost. Produkce emisí pohonné jednotky je 154g/km jízdy, což je příjemným překvapením a v této kategorii se jedná o jeden z nejekologičtějších motorů.

Toyota Avensis je po všech stránkách velice dobrý, spolehlivý automobil, který by si jistě zasloužil mnohem více pozornosti, protože se s klidem může postavit vedle svých známých konkurentů. Interiér je dostatečně prostorný, pohodlný a díky komfortním jízdním vlastnostem je tento model skvělý pro pohodlné cestování. Motor 1.8 je výborný, je dostatečně výkonný a také překvapivě úsporný a ekologický.

Výkon

Nejvyšší rychlost:185 km/h
Zrychlení 0-100 kmh:12,2 s
Urban spotreba:11,7 l/100km
Urban spotřeba km:(1 op 8,5)
Extra-městská spotreba:6,9 l/100km
Extra-městská spotřeba km:(1 op 14,5)
Průměrná spotreba:8,6 l/100km
Průměrná spotřeba km:(1 op 11,6)
Emisemi CO2:205 g/km
Energetickou hladinu: F